Międzynarodowy transport zmarłych

Międzynarodowy transport zmarłychZaletą, wyzwaniem, ale czasem także utrapieniem obecnych czasów jest zwiększona mobilność ludności. Jest ona zjawiskiem z reguły pozytywnym, ale – jak wszystko – związana jest z pewnymi problemami. Należą do nich z pewnością wypadki podczas pracy i komunikacyjne. Jeśli uczestniczą w nich – a zwłaszcza, gdy tracą życie- Polacy znajdujący się poza naszym krajem, wtedy niezbędny staje się ich transport do Polski. Takie sytuacje zdarzają się coraz częściej. Oczywiście, zdarzenia takie są bardzo traumatyczne dla Rodziny Zmarłego i wiążą się z koniecznością dopełnienia wielu formalności. To z kolei wiąże się ze znajomością przepisów w danym kraju.

Zakład Pogrzebowy IRYS jest przygotowany na takie zdarzenia losowe. Na prośbę Klientów jesteśmy w stanie zorganizować transport zwłok do Polski. Zajmujemy się krajowym i międzynarodowym transportem zmarłych. W celu zapewniania najwyższej jakości tej usługi pogrzebowej posiadamy samochód przystosowany do transportu międzynarodowego. Karawan ten spełnia wszystkie normy sanitarne i konsularne.

Oferujemy nie tylko sprowadzenie ciała lub prochów zmarłego z zagranicy, ale także transport z Polski do innego kraju. Międzynarodowy transport zmarłych – w jakimkolwiek kierunku – jest możliwy dzięki trumnom ze specjalnym wkładem oraz dzięki zastosowaniu filtrów powietrza. Pomagamy przy załatwianiu wszelkich formalności związanych ze sprowadzeniem ciała z zagranicy. Odbieramy także urny i trumny z lotniska. Zapewniamy, że transport odbywa się profesjonalnie, z zachowaniem szacunku dla Zmarłego.

W ofercie Zakładu Pogrzebowego IRYS znajduje się także transport zmarłego (tzw. eksportacja) z domu lub szpitala. Wystarczy zadzwonić pod nasz całodobowy numer kontaktowy, a my zajmiemy się przewiezieniem ciała do czynnej przez całą dobę chłodni. Następnie nasi specjaliści od tanatokosmetyki przygotują zmarłego do ceremonii pogrzebowej.