Kremacje Sosnowiec

kremacje

Kremacja zwłok wzbudza z roku na rok coraz większe zainteresowanie. Dotyczy to nie tylko osób młodszych, ale także coraz częściej starszego pokolenia. Powody takiego zainteresowania są różne: pragnienie bycia dochowanym do grobu rodzinnego, pobudki osobiste, światopoglądowe. Coraz częściej odnotowywany jest też, w różnych częściach Polski, deficyt miejsc przeznaczonych na tradycyjne pochówki na cmentarzach.

Kremacja w obecnych czasach jest również wybierana pod względem ekonomicznym. Zdecydowanie łatwiej dokonać dochówku urny do grobu rodzinnego, a co najważniejsze – przy urnie kremacyjnej nie musimy czekać 20 lat, aby tego dokonać.

Kremacje w Sosnowcu

Jako Zakład Pogrzebowy IRYS w Sosnowcu przeprowadzamy pogrzeby kremacyjne – gdy osoba zmarła za życia lub jego rodzina życzyła sobie, by jej zwłoki zostały spopielone. Po dokonaniu spopielenia – prochy zmarłego umieszcza się w urnie. Urnę z prochami składa się do grobu lub w kolumbarium.

Często bliscy zmarłego nie mogą się zdecydować w różnych kwestiach lub mają wiele pytań w związku z procesem kremacji. Naszym zdaniem ostatnie pożegnanie powinno być jak najbardziej komfortowe dla najbliższych Osoby Zmarłej, a swoje myśli powinny mieć skierowanie jedynie na zadumie. Chcąc być jak najlepszym wsparciem dla rodzin pogrążonych w żałobie, nasz doświadczony personel rozwieje wszelkie wątpliwości i pomoże podjąć najbardziej odpowiednią dla Państwa decyzję. Wybór pasującej wyglądem urny kremacyjnej także nie będzie problemem ze względu na niezwykle szeroki wybór w naszym Zakładzie Pogrzebowym. Dzięki temu każda ceremonia jest wyjątkowa i jak najbardziej spersonalizowana zarówno do zmarłego, jak i jego rodziny.

Wybierając Zakład Pogrzebowy IRYS w Sosnowcu i obdarzając nas zaufaniem w tej niezwykle trudnej sytuacji, z całą pewnością otrzymają Państwo najlepsze wsparcie nie tylko organizacyjne, ale również emocjonalne.

Dokumenty potrzebne do załatwienia kremacji (spopielenia):
  • karta zgonu
  • zezwolenie na kremację (posiada zakład pogrzebowy)